Jedním z hlavních příznivých efektů systémové enzymoterapie je vliv na posílení imunity. Imunitní systém je odpovědný za rozpoznání a odstranění látek, které jsou organismu cizí. Imunita funguje jako složitá síť procesů a klíčovou roli hrají imunoglobuliny, které se podílejí na vlastní imunitní odpovědi.
Imunita a choroby z nachlazení
Pro většinu z nás je posílení imunity důležité především pro to, abychom překonali zimní období bez nachlazení a bez respiračních viróz (chřipkovitých onemocnění). Je vhodné se vyvarovat toho, co imunitu nepříznivě ovlivňuje, jako nadměrná fyzická námaha nebo nadměrný stres. Důležité místo má v takových případech podávání vitaminů (především vitaminu C), echinacey, probiotik nebo beta-glukanu. Tyto látky jsou známé, že podporují imunitu. Imunitu také lze podpořit otužováním – je známo, že otužilci mají vyšší hladinu imunoglobulinů než průměrná populace.
Enzymoterapie a zvýšení imunity
Pozitivní efekt v případech oslabené imunity mají také výrobky systémové enzymoterapie. V zimním období přijde vhod i to, že přípravky systémové enzymoterapie mají pozitivní efekt při léčbě zánětů a zvyšují efekt antibiotik.
Jedním z často doporučovaných léčivých přípravků je Wobenzym. Jeho účinnost byla prokázána v řadě studií u nás i v zahraničí. Typická je studie, kdy byl Wobenzym podáván 346 dětem, které trpěly opakovanými záněty dýchacích cest (záněty hrtanu a nosohltanu, angínami, záněty vedlejších nosních dutin, průdušek či středního ucha). V průběhu 1 roku po zahájení podpůrné léčby přípravkem Wobenzym poklesl průměrný počet onemocnění těchto dětí ve srovnání s předcházejícím rokem o více než 50%. Spotřeba antibiotik se ve sledované skupině snížila dokonce o více než 65%.
Komentáře nejsou povoleny.